Růžena Pešková: od nostalgie k abstrakci

Výstava obrazů strakonické malířky Růženy Peškové k příležitosti jejích 80. narozenin představí nejen její abstraktní tvorbu, ale i krásné krajinné motivy z jižních Čech, Šumavy, či Provence.

Jako host předvede svá díla dcera autorky Ing. Zdena Perníková

Vernisáž výstavy 15. 9. v 16 hodin

Hostem vernisáže bude Sergej Perepeliatnyk

vystudoval Střední uměleckou školu v Charkově u profesora Sklovského a profesorky Horowitzové a poté AMU Čajkovského v Kyjevě u profesora Muravského. Je laureátem soutéže „Kyjevský podzim“a držitelem ceny „Klasic-premier.“Během studií koncertoval ve všech větších městech bývalého SSSR..

V roce 1995 přijel do Českých Budějovic jako korepetitor se studenty z Kyjevské Akademie na soutěž Emy Destinnové a studenti soutěž vyhráli. Následující rok vyhráli soutěž znovu a Jihočeské divadlo nabídlo S.Perepeliatnyku místo korepetitora. Nabidku přijal a pracoval v divadle šest let. Mezitím dával koncerty po celých Čechách, na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Německu, Irsku, Skotsku, Anglii, Francii.

V roce 2002 se odstěhoval s rodiči do Izraele, kde ještě tentýž rok se zúčastnil soutěže klavíristů v Tel Avivu a získal certifikát „Vynikající klavirista“.

Termín výstavy: 16. 9. – 15. 10. 2017