Strakonické retro: od umění ke sportu

Derniéra výstavy 31. 10. od 16 hodin -historie světové populární hudby,

od roku 1945 do roku 1989 s ukázkami a retro písničky na přání.

Hraje: DJ Zemen. Přijďte s námi roztančit Jelenku.

Výstava nazvaná Strakonické retro – od umění ke sportu nás zavede do let minulých, konkrétně do období od skončení druhé světové války v roce 1945 až do roku 1989. Mladší návštěvníci budou vtaženi do minulosti a poznají, čím žily Strakonice v těchto letech, naopak starší generace ráda zavzpomíná na nejvýznamnější události a osobnosti ze světa sportu, kultury a společenského života. To vše bude na výstavě k vidění prostřednictvím autentických novinových článků, dobových fotografií, vtipů, básniček a řady exponátů jak z našich, tak i soukromých sbírek.

Představíme nejvýznamnější úspěchy strakonických sportovců, ať už se jedná o slavnou éru motocyklistů, plavců, basketbalistů, lyžařů a mnoha dalších či strakonické olympioniky. Z kultury si připomene významné místní umělce a ze společenského života soubory a spolky, významné akce a události jako byl vznik Prácheňského souboru písní a tanců, uspořádání prvního Mezinárodního dudáckého festivalu nebo činnost loutkového souboru Radost a divadelního souboru Čelakovský. Nezapomněli jsme ani na nejvýznamnější stavební proměny Strakonic v těchto letech, ať už se jednalo o proměnu soutoku řek Otavy a Volyňky, stavbu nového teplárenského komína či výstavbu bytových komplexů a moderních sportovních areálů.

Výstavní sály strakonického hradu.
Termín výstavy: 27. 9. - 31. 10. 2017