Jaro, jaro už je tady…

Probouzející se příroda je neklamným znamením příchodu jara. Je to doba polních prací, dětských her i výročních tradic, jako jsou např. Velikonoce či máje. A právě jaro se stalo ústředním motivem první letošní muzejní výstavy.

Kapitulní síň strakonického hradu

7. 3. – 2. 4. 2018

Vernisáž 6. 3. v 16 hodin

Otevřeno: út – pá 10 – 16 hodin, so – ne a svátky 13 – 16 hodin

Vstupné: 20/10 Kč

Doprovodné akce:

7. 3. – 2. 4. Výstava jarních dekorací v ambitech u kapitulní síně

13. 3. Jarní květy – kurz mokrého a suchého plstění; lektorka Kateřina Červená

Tématem jsou jarní květy, jež lze využít jako originální ozdoba oděvu či netradiční bytová dekorace.
Potřebný materiál: česaná vlna přírodní či barvená, plstící jehly, plstící podložka, ručník.

Materiál na kurz si můžete přinést buď vlastní či si jej na místě zakoupit. Kdo nemá vlastní plstící podložku, bude mu zapůjčena.Vstupné: dospělí 30 Kč / děti 15 Kč

Vzhledem k omezené kapacitě kurzu potvrďte, prosím, svou účast buď na mail: irena.novotna@muzeum-strakonice.cz nebo telefonicky 608 342 504.

22. 3. Postní a velikonoční doba v životě našich předků – přednáška A. Sassmanna