Strakonicko za 1. světové války

Letošní sezónu muzeum zahájí výstavou Strakonicko za 1. světové války.

Slavnostní vernisáž se uskuteční 3. dubna od 16 hodin ve výstavních prostorách hradu.

Úvodní slovo: ředitelka muzea PhDr. Ivana Říhová, kurátorka výstavy Bc. Kateřina Šmídová a Ing. Josef Kalbáč.

Strakonicko za 1. světové války

V letošním roce oslavujeme 100. výročí od ukončení 1. světové války a od vzniku samostatného Československa. Muzeum reaguje výstavou, která toto období zobrazí očima strakonických občanů. Někteří zažívali různá utrpení na válečných frontách, ostatní se zase museli potýkat se starostmi a změnami způsobenými dopadem války na společnost jak ve městě, tak na vesnici.

Vystaveny budou uniformy, které mohli kdysi oblékat strakoničtí muži, jejich osobní předměty, fotografie a dokumenty. K celkové atmosféře přispějí makety zákopů, které byly pro mnohé muže na několik let domovem, válečné zbraně palné i sečné a mnoho dalšího. K dispozici bude video s válečnými záběry a fotokoutek pro návštěvníky.