Kontakty, otevírací doba

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Zámek 1
386 01 Strakonice

IČ: 00072150

Tel.: +420 380 422 608
Email: informace (zavináč) muzeum-st.cz

Datová schránka: vsek6es

Otevírací doba

Duben, květen, září, říjen:
Pondělí: zavřeno
Úterý – neděle: 9:00 - 16:00

Červen –  srpen:
Denně: 9:00 - 17:00

Státní svátky:
Otevřeno dle otevírací doby příslušného měsíce

Poslední návštěvníci budou vpuštěni do expozic 30 minut před koncem otevírací doby.

Kde nás najdete

Muzeum středního Pootaví Strakonice se nachází v prostorách strakonického hradu, který stojí na soutoku řek Otavy a Volyňky.

Od Plzně

Po příjezdu do města po silnici číslo 22 (Katovická) pojedete stále rovně až na světelnou křižovatku, tu projedete rovně. Pojedete stále až na most a po pravé straně se Vám objeví silueta strakonického hradu, dojedete až na další světelnou křižovatku kde odbočíte vpravo. Zaparkovat můžete po levé straně, pod světelnou obrazovkou, nebo u hradu pod věží Jelenka. Muzeum se nachází na druhém hradním nádvoří.

Od Prahy

Po příjezdu do města po silnici číslo 4 pojedete na křižovatce doleva přes most až na kruhový objezd, na druhém sjezdu směr do centra města se dáte na další křižovatce doleva, na další křižovatce se dáte doprava a na světelné také doprava, vjedete na most a po levé straně uvidíte hrad, na světelné křižovatce se dáte doleva. Zaparkovat můžete po levé straně, pod světelnou obrazovkou, nebo u hradu pod věží Jelenka. Muzeum se nachází na druhém hradním nádvoří.

Od Vimperka a Českých Budějovic

Po příjezdu na kruhový objezd se dáte směr Praha pod viadukt stále do města až na první světelnou křižovatku, zde odbočíte vlevo, na křižovatce pojedete rovně, pak se silnice stáčí doprava. Poté pojedete stále rovně přes křižovatku po ulici 5. května. Na další světelné křižovatce pojedete rovně a po levé straně se Vám objeví silueta strakonického hradu. Na světelné křižovatce se dáte doleva. Zaparkovat můžete po levé straně, pod světelnou obrazovkou, nebo u hradu pod věží Jelenka. Muzeum se nachází na druhém hradním nádvoří.